ersis

Džersis priklauso prie pagrindinių skersinio pynimo trikotažo rūšių. Tai plonas, maloniai prie kūno priglundantis audinys. Jis būna vienspalvis, margintas ir melanžinis. Džersis išsiskiria elastingumu ir atsparumu plyšimui išilginio tempimo metu. Išvirkščioji ir geroji džersio pusės skiriasi. Geroji pusė glotni ir žvilganti, o išvirkščioji – šiurkštesnė ir matinė. Audinys labai praktiškas – jam nereikalinga ypatinga priežiūra. Vienintelis trūkumas – besivejantys krašteliai, kurie apsunkina audinio sukirpimo ir siuvimo procesą.

Interlock

Panašus į džersį, tik tankesnis, storesnis ir tvirtesnis trikotažinis audinys. Sunkiau ardosi ir nesiveja pakraščiuose, kiek mažiau tamposi. Abi audinio pusės labai švelnios ir atrodo identiškai. Be to, interlockas puikiai sugeria drėgmę.  Naudojamas vyriškų ir moteriškų apatinių rūbų, vyriškų marškinių, moteriškų kostiumėlių, suknelių, švarkelių ir pirštinaičių gamybai.

Ribana (Lastikas)

Elastingas žvilgantis medvilninis audinys, panašus į megztą gumą. Audinys gaminamas iš medvilnės, bet į sudėtį dažnai įtraukiama ir laikra, kuri suteikia audiniui daugiau elastingumo, o gatavam rūbui padeda išsaugoti pradinę formą. Ribana ne tik natūrali ir maloni liesti, bet ir puikiai sugeria drėgmę, leidžia odai kvėpuoti, todėl ypač tinka apatinių ir vaikiškų rūbų siuvimui. Plačiai naudojama gatavų gaminių apdailai – rankogalių, apykaklių ir kt. detalių – formavimui bei suaugusiųjų viršutinio trikotažo siuvimui.

Lacoste (piqué)

Sudėtingo audimo, geros kokybės, praktiškas, atsparus nusidėvėjimui audinys iš merserizuotų medvilnės verpalų arba mišraus medvilnės ir poliesterio pluošto. Būna balintas, vienspalvis ir margintas. Plačiai naudojamas teniso marškinėlių ir laisvalaikio rūbų siuvimui.

Futer

Glotnus, švelnus ir minkštas audinys iš 100% medvilnės pluošto. Visiškai saugus jautriai suaugusiųjų bei vaikų odai (nedirgina ir nesukelia niežulio), o sykiu dovanoja neįtikėtiną komfortą. Futeris gaminamas pūkuotas ir nepūkuotas. Iš pūkuoto audinio gaminami šilumą sulaikantys megztiniai ir džemperiai. Futeris puikiai tinka vaikų garderobo siuvimui. Audinys gerai išsaugo piešinį, formą, maloniai glamonėja kūno odą, todėl mažyliams suteikia malonių pojūčių. Naudojamas ne tik tvirtų ir funkcionalių, bet ir labai stilingų rūbų siuvimui.

Veliūras

Švelnus ir minkštas, malonus liesti, labai komfortiškas, pakankamai sunkus audinys, gaminamas iš pavienių karštinių verpalų. Būdingas tankus trumpų kaip aksomo pūkų paviršius. Veliūro faktūra panaši į pliušo, bet pūkeliai žymiai trumpesni. Audinys labai tvirtas ir elastingas, atsparus susidėvėjimui, nepraranda formos ir puikiai šildo šaltu oru. Dėl šių savybių naudojamas moteriškiems ir vyriškiems paltams siūti. Vis dėlto veliūro pūkeliai greitai nusitrina, todėl šiam audiniui reikia rūpestingos priežiūros. Jo negalima balinti ir valyti stipraus poveikio chemikalais. Rekomenduojama skalbti rankomis ne aukštesnėje nei 30°С temperatūroje, išvertus į išvirkščią pusę.